Uczniowie kl. IB biorą udział w Projektach edukacyjnych Uniwersytetu Dzieci w Klasie, a jeden z nich nosi nazwę: Technologie z klasą. Jak porozumiewają się roboty?

W ramach projektu uczniowie zapoznali się z działaniem robota DOC. Dowiedzieli się, co to jest sekwencja (kolejność) poleceń. Mieli możliwość planowania wykonywanych czynności przez robota i sprawdzenia ich poprawności w praktyce. Mówiący Robot Edukacyjny DOC to zabawka edukacyjna, która przybliża dzieciom aspekty robotyki w przyjemny i twórczy sposób. Robot może być zaprogramowany, aby wędrować dowolnie lub według poleceń znajdujących się na kartach. Robot DOC pomaga dzieciom rozwijać nie tylko fantazję, orientację przestrzenną, kreatywność, ale uczy dzieci również logicznego myślenia, umiejętności rozwiązywania problemów i opowiadania historii w oparciu o tworzone przez użytkownika i wykonywane przez robota algorytmy działań.

Bożena Wajda