W tym roku szkolnym w klasie 2B realizujemy poszczególne moduły projektu MAC „Natalka i Antek w świecie wielkiej matematyki”. Tym razem poznaliśmy zawód krawca, który jest nierozerwalnie związany z matematyką, bowiem podstawą szycia ubrań czy innych elementów garderoby jest dokonywanie pomiarów i obliczeń.

Na zajęciach, po wykonaniu wstępnych zadań, dzieci miały możliwość dokonania autentycznych pomiarów ciała rówieśników używając miarki i zaprojektowania dla nich elementu garderoby. Efektem finalnym były projekty krawieckie: czapki, koszulki sportowe, sukienki, spodnie.

Wykorzystaliśmy technologię informacyjno-komunikacyjną w procesach edukacyjnych – materiały audiowizualne oraz wzajemne wsparcie uczniów i wspólne wykonywanie zadań poprzez pracę w parach.