Dnia 8.10.2022 na boiskach szkolnych odbył się turniej piłki nożnej dla uczniów klas V i młodszych o Puchar Przewodniczącego Rada Osiedla Jasna w Tarnowie. Do zawodów zgłosiło się 8 drużyn – dwie ze Szkoły Podstawowej nr 5, trzy z klubu Westovia Tarnów i trzy ze Szkoły Podstawowej nr 8. Turniej miał na celu propagowanie piłki nożnej w szkołach podstawowych oraz promowanie zdrowego i sportowego stylu życia. Organizacją turnieju zajęli się nauczyciele wychowania fizycznego SP8 a nad bezpieczeństwem podczas rozgrywek czuwali trenerzy i sędziowie. Drugorzędną rolę odgrywały wyniki mimo iż walka była zacięta.
W trakcie oficjalnego zakończenia turnieju został wręczony przez Przewodniczącego Rady Osiedla Jasna Pana Jana Niedojadło oraz Panią wicedyrektor Agnieszkę Krakowską Puchar dla zwycięzców turnieju. Nieskromnie wymienimy zwycięzcę – Szkoła Podstawowa nr 8 !
Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, drobne upominki ufundowane również przez Radę Osiedla Jasna.
Serdecznie dziękujemy.