Nowoczesne technologie świetnie sprawdzają się w nauce języków obcych. Nasza szkoła regularnie  wzbogaca swoją bazę dydaktyczną, a uczniowie mogą w ciekawy i nowoczesny sposób zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności. Uczniowie klas 6a,4c,4b, 3a oraz oddziału ukraińskiego systematycznie pracują na lekcjach j. angielskiego z narzędziami TIK. „Wędrujemy” po szkole i korzystamy z bogatego zaplecza; wzbogacamy język, podnosimy swoje umiejętności w sposób zarówno efektywny jak i efektowny 😊.  Najlepszym tego przykładem są ostatnio odbyte zajęcia w salach C3 (Kwadransik), A30 (Laboratorium Przyszłości) czy w sali A21 (duża nowoczesna tablica multimedialna). Wykorzystujemy dostępny tam sprzęt, pomoce dydaktyczne, korzystamy też z telefonów komórkowych. Do nauki słownictwa, gramatyki, do powtórek, a także do ćwiczenia umiejętności komunikatywnych używamy aplikacji typu kahoot, wordwall, kodów QR, Duolingo, stronek do nauki j. angielskiego oraz bogatych zasobów youtube`a. Wśród klas IV największe emocje wzbudziły ostatnio quizy w aplikacji Kahoot, a uczniowie klasy 3a byli pod wrażeniem Laboratorium Przyszłości, w którym odbyli pierwsza lekcję języka angielskiego.