30 września uczniowie klasy Ic, IIIc oraz oddziału przygotowawczego wybrali się na wycieczkę do Tuchowa. Głównym celem wyjazdu był udział w koncercie „Muzyczny kodeks drogowy” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Tuchowie. Koncert ten był nie tylko edukacyjny, ale i niezwykły. Edukacyjny, ponieważ w sposób zabawny i niecodzienny poszerzył wiadomości uczniów na temat bezpieczeństwa na drodze. Dodatkowo na zakończenie Pan policjant przypomniał najważniejsze zasady, o których zawsze należy pamiętać poruszając się po drogach oraz rozdał uczniom odblaski. Niezwykły, bo dochód z występu przeznaczony był na pomoc w leczeniu chorej Marysi.

Przejeżdżając obok Bazyliki Księży Redemptorystów nie sposób ją pominąć. Dlatego też uczniowie, korzystając z okazji, zwiedzili muzeum etnograficzne oraz misyjne. Największej radości dostarczyła wszystkim ruchoma szopka. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obserwowały każdy jej element.

Pomimo deszczowej pogody, która nas nie opuszczała, do domów wróciliśmy zadowoleni, że poprzez udział w koncercie pomogliśmy chorej dziewczynce.