15-tego września na całym świecie obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, święto kreatywności, odwagi i zabawy. Zgodnie z jego przesłaniem każde dziecko ma w sobie ukryty talent i trzeba je tylko odpowiednio zachęcić, aby się on objawił. Uczniowie i nauczyciele  na całym świecie organizują w tym dniu wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest zawsze kropka. Nasza świetlica po raz kolejny przyłączyła się do akcji. Podczas zajęć dzieci oglądnęły filmik pt. „The Dot” opowiadający o kropce, która zmieniła świat małej Vashti. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych, podczas których stworzyły niepowtarzalne kropkowe dzieła sztuki, które teraz można podziwiać na świetlicowej wystawie. Opowiadały o swoich talentach, a dzięki przygotowanym wspólnie kropkowanym rekwizytom fotograficznym powstały pamiątkowe zdjęcia.