Od 1 września można składać wnioski o stypendia szkolne o charakterze socjalnym.

Dokumentację należy zostawić w Centrum Usług Społecznych przy ulicy Brodzińskiego 14 (Biuro Obsługi Klientów na parterze). Czas jest na to do 15 września 2022 /tego roku/.

Stypendium może otrzymać każdy uczeń mieszkający na terenie Tarnowa, który znajduje się w trudnej sytuacji materialnej. Wynikać ona może z niskich dochodów na osobę (dochód netto rodziny z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku nie może przekraczać 600 zł na osobę), niepełnosprawności, długotrwałej i ciężkiej choroby, wielodzietności, braku umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizmu lub narkomanii, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Świadczenia pomocy materialnej o charakterze socjalnym są przyznawane na wniosek rodziców lub pełnoletniego ucznia albo na wniosek dyrektora szkoły, może również je przyznać z urzędu dyrektor CUS.

Wniosek o przyznanie stypendium socjalnego do pobrania: https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Aktualnosci/Miasto/Wnioski-o-stypendium-socjalne