„Już wspólnej drogi pryska czar –
ostatni uścisk rąk;
niech serca nasze grzeje żar
najmilszych wspomnień krąg.”

24 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Był to szczególny dzień dla ósmoklasistów, ponieważ otrzymali z rąk wychowawców świadectwa ukończenia szkoły – stali się absolwentami Szkoły Podstawowej nr 8 im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Tarnowie. Uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce, wyróżniali się w pracy na rzecz społeczności szkolnej, laureatów konkursów oraz najlepszych sportowców nagrodzono książkami, dyplomami i statuetkami. Dyrektor szkoły wręczył też listy gratulacyjne i podziękowania rodzicom, których dzieci uzyskały tytuł Super Absolwenta oraz Wzorowego Ucznia. Ważnym punktem uroczystości było złożenie ślubowania przez ósmoklasistów i przekazanie przez nich sztandaru oraz symboli szkoły młodszym kolegom. W czasie piątkowej uroczystości nie zabrakło wzruszeń. Ze szkołą żegnali się nie tylko ósmoklasiści, ale również nauczyciele. Na emeryturę przeszły Panie: Agnieszka Piskorska oraz Małgorzata Ignasik.
Apel zakończyło wystąpienie Pani Dyrektor, w którym podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę w mijającym roku, uczniom zaś życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii: https://photos.app.goo.gl/9JqwiKhp6u3xa7rM7