Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny 2022”. Jak co roku cieszył się on dużym zainteresowaniem. W tej edycji uczestniczyło 47 uczniów z naszej szkoły.

Konkurs rozgrywał się w czterech kategoriach – Żaczek, Maluch, Beniamin, Kadet i miał charakter jednorazowego testu, na rozwiązanie którego uczniowie mieli 75 minut. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res, a wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów dodatkowo podnoszą jego atrakcyjność.

Po zakończeniu testu każdy z uczestników otrzymał zabawkę logiczną „zaplątany kangurek”.

Uczniowie naszej szkoły zdobyli 10 wyróżnień (byli to uczniowie z klas: 2a, 2b, 2c, 3b, 3d, 4a, 7c i 7d) oraz jeden tytuł laureata konkursu, którym został Dominik Kania z klasy 2b.

22 czerwca Dominik brał udział w uroczystości wręczania nagród na Uniwersytecie Jagielońskim w Krakowie. Uczestniczył tam w wykładzie, który przeprowadził profesor Edward Tutaj – wykładowca matematyki na UJ na temat ,,Twierdzenia Pitagorasa’’. Natomiast nagrodę wręczyła mu Pani Katarzyna Dymek-Nowak – Prezes Zarządu Małopolskiego Stowarzyszenia Matematycznego KANGUR.

Gratulacje dla Naszych Matematycznych Geniuszy!