W środę 15 czerwca klasy 1a i 1b wybrały się na wycieczkę „Bajkowy Świat”. Pierwszym miejscem, które uczniowie odwiedzili było Zalipie. W Domu Malarek dzieci uczestniczyły w warsztatach – samodzielnie malowały piękne kwiatowe wzory, najpierw na kartkach papieru, później na drewnianych łopatkach. Wykonane przez siebie prace zabrali na pamiątkę. Następnym miejscem odwiedzonym przez dzieci było Muzeum Drogownictwa w Szczucinie, gdzie obejrzały filmy animowane dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a następnie z zaciekawieniem przyglądały się eksponatom na wystawie zewnętrznej. Ostatnim punktem wycieczki było Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. Każda z grup została poprowadzona przez bajkowy świat w towarzystwie jednej z fantastycznych postaci. Na koniec dnia pełnego wrażeń nie mogło zabraknąć lodów oraz pamiątek.