Uczniowie kl. 5a na lekcji języka angielskiego uczestniczyli w wyzwaniu sprawdzającym znajomość czasu przeszłego. Metodą stacji zadaniowych wykonywali przydzielone zadania zdobywając punkty. W trakcie lekcji położono duży nacisk na wykorzystanie techniki gamifikacji, dlatego też uczniowie korzystali z gier interaktywnych przygotowanych w różnych aplikacjach. Posługiwali się telefonami czytając kody QR oraz wykonywali zadania na platformach Wordwall, Learningapps i Kahoot. Nie zabrakło też tradycyjnych gier typu puzzle i domino.

Wszystkie działania na lekcji przyczyniły się do lepszego doskonalenia słownictwa i gramatyki, pobudziły do działania i wyzwoliły aktywność uczniów. Co więcej zachęciły do rywalizacji, zintegrowały grupę oraz nauczyły współdziałania w zespole.

Anna Lany