31 maja 2022 r. odbył się finał Konkursu Matematyczno – Informatycznego 2022 dla klas 7 i 8 szkół podstawowych organizowanego przez ZSME.
Do Konkursu zgłosiło się 110 uczestników z 20 szkół podstawowych miasta Tarnowa i powiatu tarnowskiego. W I etapie do zdalnego testu przystąpiło 105 uczestników, którzy pod nadzorem opiekunów rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z podstawy programowej obowiązującej klasy 7 i 8 szkół podstawowych. Uczniowie rozwiązywali 20 pytań z zakresu matematyki oraz 20 pytań z informatyki.
Do etapu finałowego zakwalifikowanych zostało 17 osób, które osiągnęły najlepsze wyniki w teście.
II etap, finałowy odbył się już Zespole Szkół Mechaniczno – Elektrycznych w Tarnowie. Na finalistów czekało 10 zadań matematyczno – logicznych.
Wyróżnienie z naszej szkoły otrzymał: Oliwier Małopolski – Szkoła Podstawowa nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie.

Opiekun Renata Plebanek.