Uczniowie klas IVb i Va podczas zajęć rozwijających kreatywność zmierzyli się w ramach projektu Humine z nie lada wyzwaniem – musieli zbudować z dostępnych im przedmiotów wieże, które następnie stanowić miały element wirtualnego świata. Zadanie to (a w szczególności pierwsza jego część – budowa wieży) sprawiło wszystkim ogromną radość, a pomysłowość w doborze elementów tworzących budowlę zaskoczyła nawet samych konstruktorów. Po upewnieniu się, że wieże są stabilne i nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa uczestników zajęć, wszyscy udokumentowali swoje dzieła, a następnie przenieśli efekty pracy do cyfrowej rzeczywistości, gdzie  wykreowali oryginalne artystyczne wizje. Praca nad projektem zaangażowała wszystkich uczniów, którym czas lekcji minął zdecydowanie za szybko.

Kornelia Kiecka

Kolaż z fotografii