Dnia 8 kwietnia 2022r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Zalasowej odbyły się Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla powiatu tarnowskiego, w którym wzięły udział 36 drużyny. Ideą Turnieju jest przede wszystkim propagowanie wśród uczniów bezpiecznego uczestnictwa i kulturalnego zachowania w ruchu drogowym oraz poznawanie zasad udzielania pomocy przedmedycznej. Konkurs merytorycznie przygotowali i przeprowadzili policjanci Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Szkoła w Zalasowej zapewniła wsparcie organizacyjne. Wagę tego Turnieju podkreśliła także obecność specjalnych gości, a wśród nich licznych policjantów, włodarzy gminy, przedstawicieli Kuratorium Oświaty, Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnowie.

Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

1. Filip Fołta z klasy 6B
  2. Paweł Szwiec z klasy 6B
  3. Brajan Nalepka z klasy 8C

Drużynę do turnieju przygotowywała mgr Elżbieta Ambrozik.

Turniej składał się z czterech konkurencji:

• Test wiedzy, zawierającego ogólne przepisy i zasady ruchu drogowego, ruch pieszych, rowerzystów i motorowerzystów, znaki drogowe
  • Test skrzyżowania, na którym należało ustalić pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowania
  • Pierwsza pomoc przedmedyczna
  • Jazda na rowerze po sprawnościowym torze przeszkód.

Podczas turnieju odbywały się pokazy ratownictwa medycznego.