7 kwietnia, uczniowie I oddziału przygotowawczego, udali się do kina Marzenie na film „Luca”. Idąc, zwiedzali i podziwiali architekturę miasta Tarnowa. Po drodze minęli  Wyższą Szkołę Zawodową, Specjalistyczny Szpital im. Edwarda Szczeklika. Szczególną uwagę zwrócili na okazały budynek, w którym mieści się tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego. Każda ulica Tarnowa była dla nich czymś nowym i nieznanym, a zarazem ciekawym. W kinie dzieci z radością i zaciekawieniem obejrzały film w swoim ojczystym języku – ukraińskim. Po zakończonym seansie, wracając do szkoły, uczniowie podziwiali „Pisankowy Desant” przy ul. Wałowej. Spacer do kina połączony ze zwiedzaniem ulic miasta wywołał na twarzach dzieci dużo radości i uśmiechu.