„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Jan Paweł II

Święta Bożego Narodzenia  to piękny czas, kiedy możemy podzielić się dobrem z innymi. Nasza społeczność jak co roku włączyła  się całym sercem w akcje charytatywne , aby okazać wsparcie osobom chorym i potrzebujących pomocy z naszych społeczności szkolnych i lokalnych.

Takie akcje przeprowadzane w szkole odgrywają dużą rolę – uczą dzieci wrażliwości na potrzeby innych, życzliwości, tolerancji, rozwijają empatię, kształtują pozytywną postawę wobec cierpiących i potrzebujących, wzmacniają postawę odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Pragniemy, aby nasi uczniowie dostrzegali ludzi, którzy potrzebują pomocy.

W tym roku udało się spełnić życzenia pensjonariuszek i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej im. św. Brata Alberta, którzy pisząc listy do św. Mikołaja nie wierzyli chyba do końca, że ich skromne życzenie się spełni. Udało się to dzięki uczniom, rodzicom i nauczycielom  naszej szkoły.  Na twarzach osób starszych, samotnych można było dostrzec uśmiech.

W ramach akcji #RazemNaŚwięta przygotowaliśmy świąteczne kartki z życzeniami dla Rodaków mieszkających na Kresach.

Nie zapomnieliśmy również o najmłodszych. W ramach akcji „Gwiazdka dla maluszka” zbieraliśmy materiały plastyczne, kolorowanki, kredki, farbki, które zostały przekazane do Żłobka nr 5.

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy tak hojni dzielą się  dobrem z innymi.