Uczniowie z klasy 4b i 4d uczęszczający na kółka informatyczne w ramach projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego prowadzone przez panią Anetę Jasiak i Edytę Zelek wzięli udział w „Andrzejkowym wieczorku z programowaniem”. W ten magiczny wieczór wszyscy bawili się wróżbami, aby poznać przyszłość, jaką przygotował dla nich los. Jedna z grup wróżyła sobie w tradycyjny sposób, druga skorzystała z programowania w języku Scratch. Popularna gra w statki, często nazywana bitwą morską, ucząca logicznego myślenia i przewidywania była zamysłem kodowania bez komputera. Z kolei nasz wróżbita wykorzystał szczyptę technologii i zakodował przepowiednie w kwadratowy kod graficzny. Bez względu na wybrany sposób zabawy wieczór ten dostarczył uczniom niezwykłych przeżyć i emocji.