Troje uczniów naszej szkoły: Kaja Kocik 4c, Patryk Jasiak 7a i Jakub Baca z 7a wzięło udział w etapie wojewódzkim IX Ogólnopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, który odbył się w przestrzeniach Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie była okazją do przybliżenia najważniejszych postaci i wydarzeń ze współczesnej historii Polski oraz refleksji nad językiem ojczystym. Uczestników konkursu obowiązywała nie tylko znajomość reguł ortograficznych, ale także znaków interpunkcyjnych oraz umiejętność właściwego ich zastosowania.

Z wielką radością informujemy, że uczeń kl. 7a Jakub Baca zdobył Tytuł Laureata IX Dyktanda Niepodległościowego ,,Po polsku o historii”. Uczestnikami projektu były szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i pomorskiego.

Uczniowie na dyktandzie niepodległościowym