W piątek,  5.11.2021 r. uczniowie klasy III b uczestniczyli w ogólnopolskim programie Śniadanie Daje Moc. Dzięki zdobytej wiedzy na temat właściwych nawyków żywieniowych, uczniowie potrafią dostrzec korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania.

Pod kierunkiem pani dietetyk, uczniowie kształcili odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijali kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków. Uczniowie przynieśli do szkoły produkty, wśród których nie zabrakło  zdrowych warzyw oraz  pieczywa razowego. Przygotowując zdrowe i kolorowe kanapki na drugie śniadanie, dzieci przekonały się, że najlepiej smakują te wykonane własnoręcznie. Samodzielna praca przyniosła wszystkim wiele radości. Zajęcia były   „bardzo smaczne” i  pełne witamin.