W naszej szkole w ramach ogólnopolskiej kampanii Dzień Bezpiecznego Internetu 2021  w miesiącu lutym 2021, będziemy prowadzić działania z zakresu bezpieczeństwa w Internecie:

• Na godzinach wychowawczych z uczniami kl.5-8 zostanie przeprowadzona ankieta pt.: „Problem uzależnienia od gier komputerowych podczas pandemii koronawirusa”.
  •  Odbędzie się konkurs wiedzy w formie Quiziss dla uczniów kl.4-6. Termin 8-12.02.2021 (realizowane przez nauczycieli informatyki: J.Michoń, A.Schab, E.Ambrozik, R.Plebanek). Nagrody dla trzech najlepszych uczniów na  każdym poziomie są sponsorowane przez KMP w Tarnowie.
  • Dnia 9 lutego 2021 w zakładce Dzień Bezpiecznego Internetu  na platformie Classroom zostaną zamieszczone materiały dla uczniów kl.4-8.  Wychowawcy przeprowadzą  zajęcia z uczniami. W klasach:  4A – p.A.Lany, 4B – p.B.Guzik, p.4C p.J.Michoń, kl.5A – p.J.Nosal, 5B – p.A.Baran, 6A – p.J.Gnutek, 6B – H.Smoleń,  kl.6C – p.A.Schab, 6D – p.M.Sobół, 7A, 7B, 7C, 7D, 8A, 8B  – pedagog – M.Drabik, 8C – p.A.Kiełtyka (wg. wybranego scenariusza z programu SELMA – Pokonaj Hejt! ( gotowe materiały i scenariusze na stronie:  https://www.saferinternet.pl/materialy-edukacyjne.html)
  • W klasach 1-3 zostaną przeprowadzone zajęcia z uczniami dot. Bezpieczeństwa w Internecie w oparciu o wybrane materiały, płytę z programem „Owce w Sieci” dla kl.1-2 oraz dla kl.3 – program „3,2,1  Internet”.
  • Uczniów kl.3 zapraszamy do konkursu międzyszkolnego pn. Zagrożenia i bezpieczeństwo w Internecie /szczegółowa inf. osobno przesłana przez e-dziennik/. Technika: dowolna, format (duży blok techniczny) – prace można składać do 8.02.2021. Nagrody sponsorowane przez KMP dla trzech uczniów za najlepsze prace.
  • Wszystkie działania są realizowane w ramach współpracy z Komendą Miejską Policji w Tarnowie, a koordynuje je pedagog szkolny Marta Drabik.