W obecnej sytuacji epidemiologicznej gdzie większość z nas uczy się, pracuje z domu a możliwości zaangażowania w akcje charytatywne jest mocno ograniczona dobrym rozwiązaniem jest mikrowolontariat. Należy do niego jeden z najszybszych sposobów pomagania tzw. “ klikacze”.

„Klikacze” to  strony które poprzez ilość wejść na stronę i naciśnięcie obrazka, ikony z napisem „KLIK”, zbierają pieniądze na swoją działalność pomocową. Za pojedyncze kliknięcie w baner sponsorzy płacą określoną kwotę, np. każdorazowy „Klik” w Pajacyka (Polska Akcja Humanitarna) daje 5 gr na posiłek dla dziecka, czyli 35 groszy tygodniowo, około 1,50 zł miesięcznie, a w skali roku blisko 17-18 zł. Jest to działanie, na które potrzeba zaledwie kilka sekund a co bardzo ważne nie wymaga on od nas żadnego wkładu finansowego, możemy pomagać  bez wychodzenia z domu w dogodnej dla siebie porze dnia i nocy.

Lista klikaczy – pomagaczy:

Pajacyk

Organizator: Polska Akcja Humanitarna

Pajacyk to program, w ramach którego Polska Akcja Humanitarna od 1998 roku pomaga głodnym dzieciom.

logo Pajacyk

Okruszek

Organizator: Fundacja „Bliźniemu Swemu…”

Fundacja działa na rzecz Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta, które prowadzi 102 placówki (hostele, schroniska, jadłodajnie, łaźnie, domy dziecka).

Balonik Poomoc

Organizator: Poomoc.pl we współpracy z Fundacją Mam Marzenie

Celem akcji jest spełnianie marzeń chorych dzieci, podopiecznych Fundacji Mam Marzenie.

logo Balonik

Pusta Miska

Organizator: Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami

Chcesz pomóc zwierzakom ze schroniska? Klikaj codziennie i zapełniaj „pustą miskę”

logo Pusta miska

KociKlik.pl

Organizator: Poomoc.pl

Odsłonięty obrazek to 5 groszy na zbiórkę dla kotka w potrzebie.

logo Kociklik

Serdecznie Was zachęcamy do udziału w tej nietypowej, ale skutecznej formie pomocy.