„Ciszą cmentarną ukołysani, z dala od życia i znoju, dobiwszy wreszcie cichej przystani, odpoczywają w pokoju”.

Elżbieta Daniszewska „Zaduszki” [fragm.]

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne – pełne zadumy i smutku. Takie właśnie są listopadowe dni, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i… odchodzimy.

Już kolejny rok z Szkolny Klub Wolontariatu zorganizował zbiórkę zniczy. Nasi uczniowie chętnie i licznie dołączyli do akcji za co serdecznie dziękujemy.

Akcja odbywała się w trudnych warunkach pandemii – podczas zdalnego nauczania, gdzie dodatkowo 31 października zostały zamknięte cmentarze. Jednak nasi uczniowie, pełni determinacji i ogromnego zaangażowania wszystkie zadania wypełnili wzorowo. Pokazali jak w dzisiejszych czasach można być patriotą.

Ze względu na sytuację w naszym kraju nasi Wolontariusze samodzielnie odwiedzili zapomniane i opuszczone mogiły, pomniki, miejscach szczególnie ważne dla naszego miasta.

akcja znicz