Książek jest na świecie tyle, że każdy znajdzie dla siebie wciągającą lekturę. Prawdziwy czytelnik ma książki, które szczególnie są dla niego ważne, a najbardziej wytrwali czytają w całości serie napisane przez danego autora.

Chcąc zachęcić koleżanki i kolegów z klasy do poznania kilku znanych i cenionych autorów książek dla dzieci, uczniowie przygotowali plakaty informacyjne promujące wybranego autora. Wśród nich znaleźli się: Grzegorz Kasdepke, Holly Webb, J.R Rowling, Wanda Chotomska, Jo Nesbo, Maria Terlikowska, Justyna Bednarek, Joanna Papuzińska, K. Rundell.

Jak zachęcić uczniów do zapamiętania szczegółów z przeczytanej lektury? Jest na to ciekawy sposób. W czasie czytania książki Waldemara Cichonia ,,Cukierku, Ty łobuzie” uczniowie klasy 3B przygotowali pudełka, w których ukryte były przedmioty związane z treścią lektury. Dzieci dekorowały pudełka z zewnątrz, w środku, wycinały postacie, wkładały przeróżne przedmioty (precel – symbolizujący kotka Precelka, chałkę – kotkę, lepiły z plasteliny postać tytułowego bohatera, wkładały choinki, słodycze, strzykawki symbolizujące wizytę u weterynarza, ulubione kocie jedzenie, meblowały pokój).

Zaangażowanie uczniów w przygotowanie plakatów o wybranym pisarzu i pudełek z rekwizytami przeczytanej lektury było naprawdę duże.