Tegoroczna edycja projektu „Lekturki spod chmurki” porusza wątki natury ekologicznej i rozwija poczucie troski i odpowiedzialności za bliższe i dalsze otoczenie. W klasie 3B omawialiśmy lekturę „Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej, w której główny wątek koncentruje się wokół tytułowego drzewa. W związku z tym uczniowie wykonali lapbooki o drzewach i lesie zawierające istotne informacje schowane w specjalnie przygotowanych lapbookowych wklejkach. Było to pierwsze spotkanie uczniów z taką formą kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat.

W sali lekcyjnej wykonaliśmy sylwetę drzewa czytelniczego, na którym zamieszczaliśmy listki z autorem i tytułem przeczytanej książki oraz dokonaliśmy pierwszych zapisków w lekturnikach.