Uczniowie Ósemki jak co roku wrócili z medalami z Igrzysk Młodzieży Szkolnej  w Lekkoatletyce. Zawody na szczeblu powiatowym odbywały się na stadionie lekkoatletycznym TOSiR przy  ul. Piłsudskiego i były inauguracją sportowego  sezonu 2020/2021 .

Na najwyższym stopniu podium stanął Paweł Chłopek, który okazał się bezkonkurencyjny w biegu na 300m. Srebrne medali zdobyli kolejno Hanna Dyngosz  w biegu na 300m i Aleksandra Leśniak  w pchnięciu kulą.

Bardzo dobre wyniki osiągnęli  również Dawid Chudyka w biegu na 100m – IV miejsce, Jakub Solarz 1000m – IV miejsce, Jan Wiśniewski  w pchnięciu kulą – V miejsce.

Wszystkim uczniom, którzy walczyli na zawodach gratulujemy udziału i życzymy sukcesów w zawodach wojewódzkich.

Nauczyciele wychowania fizycznego SP 8