Jeden grosz znaczy niewiele, ale potężna Góra Grosza jest największa na świecie

Już po raz dwudziesty Towarzystwo Nasz Dom z siedzibą w Warszawie zorganizowało akcję Góra Grosza.

Celem zbiórki drobnych monet jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem jest jednak  działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Akcja ta na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. Od listopada do stycznia uczniowie w swoich klasach do przygotowanych przez siebie skarbonek, puszek wrzucali drobne monety, które po zakończeniu akcji zostały zliczone przez wolontariuszy naszej  szkoły – uczniów klas 8.

Zebrane pieniądze zostały przeliczone i zapakowane. Była to trudna i żmudna praca, ale sprawiła wolontariuszom wiele zadowolenia i satysfakcji.

W tym roku pobiliśmy rekord zeszłorocznej zbiórki, gdyż udało się zebrać aż 776 zł 76 gr, co dało w sumie 96 kg monet.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy wychowawcom, nauczycielom, którzy koordynowali akcję w poszczególnych oddziałach klasowych.

Mariola Wantuch

Joanna Nosal