Kiedy żyły dinozaury? Dlaczego wyginęły? Jak wyglądało ich życie? Czym różniły się od dzisiejszych gadów? Tego wszystkiego dzieci dowiedziały się podczas zajęć w świetlicy szkolnej z okazji Dnia Dinozaura, który przypada 26 lutego. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach tematycznych,  oglądali książki i albumy o dinozaurach, chętnie bawili się ich figurkami oraz grali w różnorodne gry stolikowe. Dzieci z wielkim zainteresowaniem wypowiadały się na temat prehistorii, dowiedziały się kim jest paleontolog, poznały rekordy w świecie dinozaurów, a także odgadywały znaczenie ich nazw. Uczestniczyły również w zajęciach plastycznych podczas których formowały skamieliny w masie solnej i miały możliwość przedstawić postacie bohaterów tygodnia przy pomocy różnych technik. Cały tydzień dotyczący dinozaurów pokazał, że dzieci bardzo interesują się tą tematyką i chętnie dzielą się swoją wiedzą z kolegami.