Nasi zdolni uczniowie pokazali „kawał” dobrej piłki ręcznej. W ostatni czwartek rozegrali towarzyski mecz z drużyną złożoną z pracowników i rodziców. Warto dodać, że obie drużyny były wzmocnione absolwentami, którzy chętnie wracają do starej szkoły.

Początkowo to drużyna „oldboy-ów” nadawała swój styl gry. Pracownicy i rodzice wykorzystywali swoją przewagę fizyczną, dzięki czemu zbudowali nie wielką przewagę. W tym elemencie niezastąpiony był Grzegorz Tokarski, były zawodnik Unii Tarnów. Reprezentacja szkoły nie dawała za wygraną i systematycznie odrabiała straty. Młodzi zawodnicy czuli się najlepiej w wyprowadzaniu szybkich kontrataków, w których byli zdecydowanie szybsi od swoich rywali.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Oba zespoły szły „łeb w łeb”, jednak to naszej młodzieży zostało więcej sił w końcówce, dzięki czemu odnieśli zwycięstwo. Mecz obfitował w wiele świetnych akcji, co przyciągało uwagę szkolnej publiczności. Warto dodać, że na przeciwko siebie stanęli rodzice ich dzieci. W drużynie uczniów grali m.in Dawid Chudyka i Aleksandra Leśniak. Mierzyli się ze swoimi Mamami Wiolettą i Bernadetą. Drużynę seniorów wzmocnili ponadto Magdalena Leśniak i Dominik Jac, który grał razem ze swoją mamą Agnieszką.

Ponad wynik sportowy liczyła się dobra zabawa i integracja społeczności szkolnej. Po meczu wyróżniający się zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami ufundowanymi przez SP8. Może w przyszłości w SP8 obecni reprezentanci szkoły rozegrają mecz pokazowy ze swoimi dziećmi.

Składy:

Reprezentacja uczniów: Dawid Chudyka 5, Jakub Solarz 5, Jan Wiśniewski 4, Wiktor Pudło 3, Kacper Rybkicki 2, Jakub Plebanek 2, Paweł Chłopek 2, Natalia Nowak 1, Aleksandra Czapla 1, Liliana Tai, Mateusz Cytawa.

Reprezentacja pracowników i rodziców: Agnieszka Jac 5, Grzegorz Tokarski 4, Wioletta Chudyka 2, Bernadeta Leśniak, Łukasz Szostak.

Absolwenci: Patryk Majcher 4, Kacper Zając 4, Martyna Dębowska 2, Dominik Jac 2, Magdalena Leśniak 1, Nadia Buch.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zespół nauczycieli WF