Reprezentacja Polski w piłce ręcznej mężczyzn uczestniczyła w turnieju 4 Nations Cup,  będącego ostatnim etapem przygotowań do styczniowych Mistrzostw Europy, które odbędą się w Szwecji, Austrii i Norwegii. Nasza drużyna po bardzo wyrównanych pojedynkach zajęła trzecie miejsce i optymistycznie spogląda na nadchodzące mistrzostwa. Sztab trenerski i zawodnicy wielokrotnie w mediach chwalili organizację turnieju. Jesteśmy dumni, że uczniowie i nauczyciele SP8 Tarnów dodali małą cegiełkę do organizacji tego wielkiego przedsięwzięcia.

Zawodnicy na co dzień trenujący w naszej szkole pod okiem Łukasza Szostaka i Macieja Gubernata w MKS Pałacu Młodzieży Tarnów brali udział w ceremonii wyprowadzania i przedstawiania reprezentacji poszczególnych krajów. Dzięki temu mieli możliwość obcowania z reprezentantami Polski, Hiszpanii i Zjednoczonych Emiratów Arabskich oraz zobaczenia jak wygląda sport na najwyższym poziomie.

Miejmy nadzieję, że takie doświadczenie jeszcze bardziej zainteresuje ich piłką ręczną i może kiedyś doczekamy się kolejnych reprezentantów Polski, którzy niegdyś uczęszczali do tarnowskiej Ósemki.

Ze sportowym pozdrowieniem

Zespół nauczycieli WF