XI edycja Akademii Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I szkół podstawowych, obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. W świetlicy uczniowie klasy 1D i 1B uczestniczyli w 4 lekcjach, podczas których oglądali filmy edukacyjne dotyczące danej tematyki zajęć, uzupełniali karty pracy na temat nr alarmowych, schematu przechodzenia przez przejście dla pieszych, bawili się w sieć internetową online i offline, poznali 4 grupy znaków drogowych oraz dowiedzieli się co zrobić, gdy znajdziemy się w sytuacji niebezpiecznej w domu.

Uczestniczyli także w zajęciach dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej: poznali zawartość apteczki, zasady postępowania przy drobnych urazach oraz jak udzielić pomocy poszkodowanym.

Po zakończonych zajęciach weźmiemy udział w teście bezpieczeństwa bezpośrednio na stronie organizatora https://akademiapuchatka.pl/

Zajęcia z klasą 1D prowadziła Edyta Zelek, z klasą 1B Justyna Trawińska.