Listopad to miesiąc zadumy, to czas myślenia o tych, którzy w biegu codziennego dnia są dla nas często zapomniani. To czas refleksji nad tymi, którzy odeszli. Chcąc zachować ich w pamięci jak najdłużej, chcąc przekazać następnym pokoleniom  tradycje związane z dniem              1 listopada już po raz drugi uczniowie naszej szkoły bardzo licznie włączyli się w akcję rozpropagowaną przez Szkolny Klub Wolontariatu, mającej na celu  zbiórkę zniczy, które następnie zapłonęły na zapomnianych mogiłach, pomnikach, miejscach szczególnie ważnych dla naszego miasta.

W tym roku przeprowadzona akcja przerosła nasze oczekiwania, ilość zniczy przekroczyła liczbę 300, za co bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom,  którzy nie przeszli obok tej akcji obojętnie i tak aktywnie odpowiedzieli na tę inicjatywę włączając się w jej realizację. Dziękujemy również wychowawcom, którzy koordynowali akcję w swoich oddziałach klasowych.