Nasza szkoła po raz kolejny miała przyjemność gościć zawodowych sportowców z zespołu piłki ręcznej Grupy Azoty Tarnów. Ósemkę odwiedzili Kacper Lazarowicz, Albert Sanek, Grzegorz Barnaś i Paulo Grozdek. Warto zauważyć, że dwaj pierwsi, to absolwenci Gimnazjum nr 4, które mieściło się w murach SP8.

Spotkanie zorganizowane zostało dla klas 4 i 5, a więc dla uczniów, którzy są w najlepszym wieku by zacząć przygodę z piłką ręczną. Na początku zawodnicy zostali przedstawieni publiczności, a następnie odpowiadali na pytania zgromadzonych. Sportowcy poprowadzili również pokazowy trening i rozdali pamiątkowe koszulki. Znalazła się również chwila na rozdanie autografów dla najwierniejszych kibiców drużyny.

Szkolna społeczność jest bardzo wdzięczna drużynie Grupy Azoty Tarnów za możliwość spotkania z jej zawodnikami. Doceniają to zwłaszcza nasi najmłodsi uczniowie. Wielu z nich regularnie trenuje piłkę ręczną w MKS Pałacu Młodzieży Tarnów i uczestniczy w meczach tarnowskiej drużyny. Takie spotkania pozytywnie motywują do dalszego uprawiania sportu, co w ich wieku ma bardzo duże znaczenie.

Zawodnicy Grupy Azoty otrzymali gorące brawa które miały zmobilizować ich przed najbliższym meczem z Chrobrym Głogów. Jak się okazało doping pomógł drużynie, ponieważ nasi szczypiorniści wygrali po rzutach karnych i zdobyli pierwsze punkty w historycznym dla Tarnowa sezonie PGNiG Superligi. Wielkie Gratulacje dla całego zespołu!

Ze sportowym pozdrowieniem
Zespół nauczycieli WF