W Zespole Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Tarnowie odbyła się VIII edycja Konkursu Informatycznego

Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach:

I etap – szkolny, gdzie uczniowie pod nadzorem opiekuna rozwiązywali test sprawdzający wiedzę z podstawy programowej przedmiotu Informatyka.
II etap – w ZSME polegał na rozwiązaniu łamigłówek oraz problemów algorytmicznych, do których uczestnicy mogli wykorzystać dostępne oprogramowanie. Podczas pracy Jury Konkursowego opiekunowie finalistów wzięli udział w spotkaniu pn. „Office 365 w edukacji”, natomiast uczestnicy II etapu brali udział w warsztatach pn. „Zabawy z przekaźnikami”, „Programowanie z Arduino” oraz pokazach naukowych przeprowadzonych przez Centrum Edukacji smart Lab z Gdańska.Na pokazach spotkaliśmy uczniów kl.4d z wychowawcą p.M.Sobół, którzy bardzo aktywnie i wesoło spędzali czas z nauką.

Ostatecznie II miejsce zajął – Dominik Koziara ze Szkoły Podstawowej nr 8 im. K. K. Baczyńskiego w Tarnowie (opiekun: Renata Plebanek). Uczeń otrzymał nagrodę – 300 zł, książkę wydawnictwa Helion, gadżety firmowe. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.