Reprezentacja chłopców w piłce ręcznej Szkoły Podstawowej nr 8, złożona w całości z zawodników trenujących w MKS MPEC Pałacu Młodzieży Tarnów, dzięki wygraniu etapów powiatowego, rejonowego i wojewódzkiego znalazła się wśród najlepszych drużyn w kraju, które rywalizowały w Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w piłce ręcznej.

Rozgrywki toczone były w czterech grupach. „Ósemka” trafiła do grupy A, w której znalazły się szkoły z Zawiercia, Warszawy i Jabłoni Kościelna. Tarnowianie zajęli pierwsze miejsce w grupie wygrywając wszystkie spotkania kolejno z SP Jabłonią Kościelna (12:7), SP 300 Warszawa (9:8) i z SP6 Zawiercie (12:7).  Najwięcej problemów sprawiła drużyna ze stolicy, której zawodnicy tworzyli trzon klubowej Wilanowi, od lat szkoląca młodzież w piłce ręcznej. Jak się okazało później nasi rywale zajęli II miejsce w grupie, a później trzecie w całym turnieju!

Kolejnego dnia w podopieczni Tomasza Ciapały grali o miejsca 1-8. W pierwszym meczu trafili na bardzo mocny zespół z SP 18 Koszalin. Zespół z SP8 wyraźnie ustępował rywalom pod względem sprawności i warunków fizycznych. Jednak mimo tego tarnowianie przez większość spotkania prowadzili różnicą 1-2 bramek. Niestety twardo grający przeciwnicy, na kilka sekund przed końcem meczu zdołali wyrównać i doprowadzić do serii rzutów karnych. Konkurs ten jest handballową loterią, w której tym razem brakło nam szczęścia. Zamiast walczyć o medale, tarnowianie grali o miejsca 5-8.  Nasi zawodnicy szybko się pozbierali i po ciężkim meczu ograli „siódemkę” z Mielca.

W meczu o 5 miejsce Ósemka walczyła z SP 4 z Kętrzyna. Zespół charakteryzowała ułożona gra i świetna współpraca rozgrywających z obrotowym. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, jednak dysponujący słabszymi warunkami fizycznymi tarnowianie, musieli uznać wyższość rywali. Nasza reprezentacja zakończyła Mistrzostwa Polski na VI miejscu.

Podsumowując, turniej rozgrywany był na wysokim poziomie. Każda drużyna z pierwszej dziesiątki turnieju mogła włączyć się do walki o medale. Świadczy o tym fakt, że tarnowianie pokonali SP 300 Warszawa, która później wywalczyła trzecie miejsce oraz remis, a w konsekwencji przegrana po rzutach karnych ze srebrnymi medalistami z Kętrzyna. Trzeba zaznaczyć, że poniżej szóstej lokaty znalazły się takie tuzy handballowej Polski, jak zespoły z Kielc, Legnicy

Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę to, że aby dostać się do finałowego turnieju trzeba było przejść trzy wcześniejsze etapy. Nasza reprezentacja, pod opieką Macieja Gubernata wygrała zawody rangi powiatowej, rejonowej i wojewódzkiej. Dobre wytrenowanie piłkarzy ręcznych w szkole jest owocem pracy trenerów MKS MPEC Pałacu Młodzieży w Tarnowie (w tym przypadku to podopieczni Tomasza Ciapały), który od lat współpracuje z „Ósemką”.

Warto zaznaczyć, że wyjazd na mistrzostwa nie doszedłby do skutku, gdyby nie finansowa pomoc ze strony Pałacu Młodzieży w Tarnowie, Urzędu Marszałkowskiego i Rady Rodziców SP8, za co cała szkolna społeczność serdecznie dziękuje.

Skład drużyny:  Szymon Bućko, Jakub Zakrzewski, Dawid Chudyka, Paweł Chłopek, Maciej Pal, Jan Wiśniewski, Mateusz Cytawa, Maślanka Jakub, Jakub Solarz, Wiktor Pudło, Jakub Kupiec, Damian Grudniewicz, Aleks Bouchahdane, Jakub Plebanek

Wyniki:

SP8 Tarnów vs Jabłoń Kościelna 12:7