Liceum czy technikum? Jaki zawód wybrać? Odpowiedzi na te i inne pytania można było znaleźć na Festiwalu Zawodów w Małopolsce,  w dniach 21-23 marca w hali EXPO Kraków.  Celem Festiwalu jest wsparcie i koordynacja kształcenia zawodowego w regionie oraz realizacja kompleksowego programu doradztwa edukacyjno-zawodowego.

Uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich gimnazjum uczestniczyli w festiwalu 21 marca. Dla uczniów przygotowanych zostało: ponad 140 interaktywnych stoisk, ponad 80 szkół branżowych i techników z całej Małopolski, a do tego porady, konsultacje i ciekawe pokazy.

Oprócz szkół, swoją ofertę zaprezentowały również służby mundurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Odwiedzający targi mieli okazję osobiście porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną.