„Nigdy nie jesteśmy na tyle biedni,
aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”
                                                               / Michaił Gogol /

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Od listopada do stycznia w naszej szkole w oddziałach I-VIII przeprowadzona została zbiórka monet groszowych w ramach akcji Towarzystwa „Nasz Dom” pod patronatem MEN.

Wolontariusze zachęcali uczniów do oddawania tzw. Groszaków na cel akcji. Zebrane środki trafią do najbardziej potrzebujących dzieci przebywających w Domach Dziecka i rodzinach zastępczych.

Utworzona komisja czuwała nad sprawnym przebiegiem całego przedsięwzięcia. Monety zbierane były do przygotowanych prze oddziały klasowe puszek, słoików opatrzonych stosownymi zabezpieczeniami.  Po wielu godzinach ciężkiej pracy udało się wolontariuszom posegregować i policzyć zgromadzone pieniądze.  Efekt zaskoczył nas wszystkich, otóż udało się zebrać kwotę 689, 01 zł.

Sporządzono protokół, który wraz z pieniążkami przesłano na adres Towarzystwa „Nasz Dom”.

Działanie takie pokazało, że nie jesteśmy obojętni na cudze nieszczęście, potrafimy się integrować we wspólnym działaniu i dzielić się z innymi.

NOMINAŁ     KWOTA
  GROSZÓWKI     93,73 zł
  2 – GROSZÓWKI       89,08 zł
    5- GROSZÓWKI       184,00 zł
  10 – GROSZÓWKI     86,90
  20 – GROSZÓWKI       103,80 zł
  50 – GROSZÓWKI     63,00
  ZŁOTÓWKI     69,00

Dziękujemy wszystkim oddziałom klasowym, które włączyły się w akcję, wychowawcom, nauczycielom oraz wolontariuszom za doprowadzenie działań do końca.