Dla was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości.”

11 marca 2019r. członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz  z opiekunką Koła Caritas – Panią Danutą Skwarło – Michałowską udali się do tarnowskiego DPS- u, by odwiedzić znajome seniorki. Tego dnia w przygotowanie i przebieg wizyty zaangażowali się w sposób szczególnie chłopcy z klasy 8A – Mikołaj Smosna i Radosław Musiał, którzy powędrowali do placówki z koszem pełnym słodkości – czekolad, które na ten cel gromadzili  uczniowie klas czwartych i piątych pod kierunek Pani Anetty Jacek oraz  Pani Anety Jasiak.  Również te Panie były organizatorkami konkursu na najpiękniejszą kartkę z okazji Dnia Kobiet. Laurki wraz życzeniami od naszych chłopców również trafiły w ręce seniorek oraz  pracujących tam pań.

Wszystkie Panie na serdeczne słowa, drobne upominki i gesty pełne sympatii reagowały szczerym uśmiechem, niektóre – wzruszeniem. Wspominały lata młodości i dawne zwyczaje związane ze świętem kobiet.

Ponieważ wizyta była niezapowiedziana, tym samym sprawiła większą radość wszystkim Paniom. Miejmy nadzieję, że poczuły się one wyjątkowo i zapamiętają ten dzień na długo.

Życzylibyśmy sobie, by takie wydarzenie, które w naszej szkole było zorganizowane po raz  pierwszy stało się naszą tradycją i zadbajmy o to, by już co roku o tej porze odwiedzając mieszkanki DPS – u przyczynić się uśmiechu na ich twarzach.

Opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu