Szkolny Klub Wolontariatu przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Marzycielska poczta”. Jest to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do chorych dzieci. Co jakiś czas na stronie internetowej pojawiają się profile chorych dzieci z całej Polski, które kochają otrzymywać takie przesyłki.

Naszych wolontariuszy szczególnie wzruszyła historia Wiktorii i to ona stała się adresatką ich listów. Poniżej przedstawiamy jej historię.

Wiktoria Mering  urodziła się w 16 stycznia 2006 roku w Łodzi. Ma wrodzoną złożoną wadę serca pod postacią hemodynamicznie wspólnej komory ze skorygowanym przełożeniem wielkich pni tętniczych, całkowity blok przedsionkowo komorowy, niewydolność serca, podwyższone ciśnienie w łożysku płucnym. Do piątego roku życia przeszła trzy ciężkie operacje na sercu. Jest Kaszubką i pochodzi z małej wioski Kamela. Dziewczynka urodziła się z połówką serca (wrodzona złożona wada serca pod postacią hemodynamicznie wspólnej komory ze skorygowanym przełożeniem). Wiktoria cierpi także na marskość wątroby. Większość swojego dzieciństwa spędziła w szpitalach. Od około roku dziewczynka jest na pilnej liście do przeszczepu serca. „Wiktoria nigdy nie chodziła do  prawdziwej szkoły, od zawsze ma indywidualne nauczanie. Wiktoria kocha życie i jeśli zdrowie pozwala to wychodzimy na spacery lub jeździ na krótkie wakacje, uwielbia góry.”

Źródło informacji: https://marzycielskapoczta.pl/wiktoria-mering/