Uczniowie klasy  I A podczas zajęć 27 listopada 2018 r. pod kierunkiem wychowawcy rozwiązywali różnego rodzaju zadania matematyczne.

Pierwsze ćwiczenie polegało na wytyczeniu drogi samochodu na planszy zgodnie z określonymi kierunkami.

Kolejne zadanie polegało na dorysowaniu drugiej połowy obrazka względem wyznaczonej osi symetrii. To zadanie kiedyś sprawiało dzieciom sporo kłopotów, ale dziś poradziły sobie bez większych problemów.

Ostatnie zadanie wymagało największej uwagi i skupienia, polegało ono na określeniu współrzędnych położenia obrazka na planszy i zapisaniu w odpowiednim miejscu. Najpierw każdy uczeń pracował samodzielnie, a następnie wspólnie sprawdziliśmy poprawność wykonania zadania.

Uczniowie pracowali bardzo chętnie. Potrafili współpracować w grupie i dyskutować nad rozwiązaniami.