W ramach szkolnych mikołajek, w Ósemce miała miejsce kolejna edycja sportowej rywalizacji, w której uczestniczyli rodzice, uczniowie i pracownicy SP8. W siatkarskim turnieju o Puchar Dyrektora szkoły emocji nie brakowało. Zespoły rywalizowały w systemie „każdy z każdym” do 2 zwycięstw w setach.

Podobnie jak w ubiegłym roku, równych sobie nie mieli sobie rodzice. Gładko ograli reprezentację uczniów i pracowników szkoły. Drugie miejsce wywalczyli pracownicy, a na najniższym stopniu podium stanęli najmłodsi zawodnicy turnieju. Należy zaznaczyć, że w porównaniu do poprzednich zmagań, poziom sportowy wszystkich drużyn znacznie się zwiększył.

Po turnieju uhonorowani zostali najlepsi zawodnicy swoich drużyn. W zespole rodziców wyróżniony został Grzegorz Katra, a w drużynie uczniów jego syn, Kacper. W ekipie pracowników najwięcej punktów zdobył Paweł Tarsia. Dodatkowo, Rada Rodziców ufundowała symboliczne nagrody rzeczowe, które były rozlosowane wśród wszystkich zawodników.

Mikołajkowy turniej miał na celi promocję siatkówki, zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Sportowe wydarzenia, w których udział biorą rodzice, uczniowie i nauczyciele jednoczą społeczność szkolną.

Wyniki:

Pracownicy vs Uczniowie 2:0 (20:16, 20:16)

Uczniowie vs Rodzice 0:2 (20:14, 20:10)

Pracownicy vs Rodzice 0:2 (8:20, 10:20)

Składy Drużyn:

Pracownicy: Paweł Tarsia (11), Łukasz Szostak (9), Jakub Basierak (5), Maciej Gubernat (3), Bernadeta Leśniak (2), Agnieszka Jac (1), Katarzyna Szczęch (1), Anna Basierak

Rodzice: Grzegorz Katra (16), Sylwester Wojdyło (14), Dariusz Porębski (7), Maciej Basierak (6), Rafał Brożek (5), Piotr Dębowski (4), Wioletta Huza (1)

Uczniowie: Kacper Katra (9), Bartłomiej Huza (4), Martyna Dębowska (4), Tobiasz Tomasiewicz (4), Kacper Kozłowski (3), Ksawier Nosek (3), Dawid Barszcz (3), Jakub Smoła (1), Oliwia Moździeż (1), Augustyn Emilia (1), Gabriela Romanek (1) Wiktoria Bryła-Sorys, Julia Huza, Kacper Zając

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy sportowych sukcesów !

Zespół nauczycieli WF