W 2023 roku podatnicy mają możliwość przekazania nie 1% podatku na rzecz OPP, jak miało to miejsce dotychczas, lecz 1,5 %. Zasada ta będzie miała zastosowanie już do rocznych rozliczeń podatku PIT za 2022 rok.

Podatnik samodzielnie  wybiera, na czyją konkretnie rzecz przekazana zostanie kwota pochodząca z jego zeznania rocznego. Co ważne przekazując 1,5% z własnego PIT, podatnik nie traci ani złotówki – rozdysponowuje on jedynie kwotę, którą i tak musiałby przekazać na rzecz Skarbu Państwa.

Dyrekcja, Rada Rodziców zwraca się z prośbą do wszystkich rodziców i przyjaciół naszej szkoły do dokonania 1,5 % odpisu należnego podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego „STOWARZYSZENIA POMOCY SZKOLE MAŁOPOLSKA”. Stowarzyszenie przekaże Państwa odpis naszej szkole.

Drogi Rodzicu

Decydując się na dokonanie odpisu 1,5 % podatku sam decydujesz na jaki konkretny cel go przeznaczysz.
Inwestujesz w zdrowie swojego dziecka – wspierasz szkołę swojego dziecka

W rubryce 124 wpisujemy nr KRS, czyli 0000052078
W rubryce 125 wpisujemy wartość należnego 1,5 % odpisu